Jazyková škola IDEA

 

Jazyková škola IDEA se nachází v samém centru města Hodonína, s dobrou dostupností jak na městskou hromadnou dopravu, tak na autobusové a vlakové nádraží. Díky tomu ji navštěvují studenti nejen z Hodonína, ale i z okolních vesnic a měst. Pro výuku využívá prostory a učebny, které nedávno prošly opravami a úpravami v takovém rozsahu, aby se vyrovnaly současným nárokům na moderní pracovní prostředí. V budově je vybudován výtah, což umožňuje bezbariérový přístup do vyšších pater. Majitel budovy zahájí v roce 2023 renovaci exteriérů, což zatraktivní portfolio naší školy.

Vznikla v roce 2006, kdy působila jako velmi malá škola zaměřená na výuku pouze dospělých, a to zejména anglického, německého a ruského jazyka. V roce 2008 prošla jazyková škola reorganizací, kdy rozšířila své působení na výuku ve firmách, a začala poskytovat vzdělávání v jednoletých kurzech cizích jazyků s denní výukou (jednoleté pomaturitní studium) a v odpoledních kurzech anglického jazyka pro děti a mládež. Odpolední a večerní docházkové jazykové kurzy pro dospělé jsou stále jednou z nedílných součástí chodu školy. Všechny docházkové kurzy jsou navazující, takže studenti mohou postupně dosahovat vyšší úrovně jazykových znalostí.

Jazyková škola IDEA má už roky stálý tým zkušených a kvalifikovaných lektorů, kteří dbají na to, aby ve všech kurzech probíhala výuka v přátelské atmosféře, studenti byli schopní používat vyučovaný jazyk aktivně a beze strachu, a byl zřetelný pokrok v jazykové oblasti. Nejlepší zpětnou vazbou je pro nás fakt, že většina našich studentů navštěvuje naše kurzy dlouhodobě a nezdráhají se doporučit naši školu svým známým nebo spolužákům.

NÁŠ TÝM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mgr. Eva Třasoňová

Jmenuji se Eva Třasoňová a v jazykové škole IDEA učím už od roku 2010. Angličtina je mým životním stylem i profesí. Jsem neohrožená pohodářka se stabilně dobrou náladou. Ty nejtěžší gramatické úkazy možná projdete se zaťatými zuby, ale zaručeně s úsměvem na tváři.  Ve volném čase se ráda projedu na kole, přečtu si dobrou knihu. Kromě jízdy na kole ocením i pohodu u kvalitní kávy nebo skleničky vína. Mým oblíbeným koutem světa jsou rakouské Alpy.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Mgr. Lenka Rolinková

Jmenuji se Lenka Rolinková a v jazykové škole Idea pracuji jako lektorka anglického a ruského jazyka. Lektorství cizích jazyků pro dospělé se věnuji již přes 10 let. Své znalosti jsem vypilovala studiem na pedagogické a filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Svou práci mám moc ráda a dělám ji s nadšením a zapálením. Ráda cestuji a komunikuji s lidmi. Baví mě předávat jiným, co jsem se sama naučila a pochytila na svých cestách. Studium cizích jazyků mě vždy fascinovalo a říkala jsem si, proč neukázat i jiným, že učení cizího jazyka může být nejen užitečné, ale i zábavné. Během svého studentského i profesního života jsem se setkala s různými typy výuky a do svých hodin se snažím zakombinovat ty nejlepší výukové metody. Lekce vedu v přátelském duchu a zaměřuji se na individuální potřeby studentů. Mým cílem je aby bylo studium jazyka pro každého příjemné, zábavné a efektivní.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Ivana Dokoupilová

Jmenuji se Ivana Dokoupilová a výuka angličtiny je moje srdcovka, je to pro mě celoživotní vášeň. Mám ráda práci s dětmi, proto pracuji i na základní škole. V Idei se mně ale také líbí přátelská atmosféra v kolektivu lektorek a příjemné prostředí,  a proto ráda věnuji ještě svůj volný čas i výuce v různých odpoledních kurzech, kde jsem už za dobu svého působení poznala spoustu milých, přátelských a zajímavých lidí. Mým velkým koníčkem je literatura a divadlo, ale také cestování a historie, které se v poslední době intenzivně věnuji.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Dagmar Kyselicová

J

Jmenuji se Dagmar Kyselicová a mým celoživotním posláním, koníčkem a možná i osudem je práce s lidmi. Než jsem dostala příležitost spolupracovat s jazykovou školou, pohybovala  jsem se v cestovním ruchu, zejména v Řecku.  Dlouhá léta jsem se věnovala turistům na ostrově Rhodos a práce mě velmi bavila a naplňovala. V současné době se této práci již tak intenzivně nevěnuji a svůj zájem přibližuji více lektorské činnosti. Mám ráda práci s dětmi i s dospělými. Baví mě pracovat s lidmi, bez rozdílu jejich věku.

 

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Mgr. Pavla Götzová

Jsem součástí týmu od roku 2019. Výuka jazyků mě moc baví, angličtina, němčina a ruština je moje celoživotní zábava. Ve volném čase jsem ráda s rodinou a na své zahradě. Mám ráda literaturu a hudbu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Jana Lanžhotská

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Bc. Jitka Jelínková

Jmenuji se Jitka Jelínková a jsem zodpovědná za veškerý chod školy. Vlastně jsem neměla nikdy nic takového v plánu, ale člověk míní a život mění, tak jsem tady a jsem za to ráda. Snažím se vytvořit příjemné prostředí, přátelskou atmosféru a kvalitní zázemí pro naše aktivity, protože věřím, že právě hezké prostředí, pohoda, dobrá nálada a trochu  humoru, je polovina úspěchu. Zda se mně můj záměr daří, musí posoudit jiní.. Pokud si potřebuji odpočinout od práce, ráda cestuji, nejraději do zemí, kde se běžně nejezdí. Ráda fotím přírodu, motýly a jiný hmyz a zajímavosti na svých cestách. Věřím tvrzení, že nejlepší přítel člověka je pes.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Mgr. Jana Gajdová

Jmenuji se Jana Gajdová a s jazykovou školou IDEA spolupracuji od roku 2014. Stát se učitelkou AJ nebylo mým prvoplánovým posláním, nicméně osud mi jej přihrál do cesty a já se v tom "našla".  Strávila jsem 14,5 let života v USA a nabyté zkušenosti ze zahraničí jsem obohatila pedagogickým vzděláním na Masarykově univerzitě a Univerzitě Palackého v Olomouci. Ve svých hodinách se snažím navozovat přátelskou a uvolněnou atmosféru, lekce přizpůsobuji potřebám a zájmům studentů, a snažím se zábavnou formou ukázat, že anglicky se může naučit každý! Volný čas ráda trávím se svou rodinou, cestuji, lyžuji, provozuji pěší turistiku nebo paddleboarding.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Ing. Radana Stahalová

Jmenuji se Radana Stahalová a s Jazykovou školou IDEA mě pojí dlouholetá spolupráce, a to téměř od samého počátku jejího vzniku. I když se v poslední době věnuji více výuce na základní škole a vinařskému oboru, ráda využívám možnosti se podílet na různých aktivitách školy v odpoledních hodinách. Mým koníčkem je cestování, kultura, opera, divadlo.